KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8941041
*
nr 894 1041
Inger Ekdahl
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, Inger Ekdahl (1922-2014), Komposition, 41x33
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:42:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 15:48:45
1
700 kr
28/4 18:37:59
2
800 kr
2/5 18:41:31
3
900 kr
12/5 18:30:55
4
1.200 kr
12/5 18:31:33
5
1.100 kr
12/5 18:31:48
5
1.300 kr
12/5 18:33:25
4
Vinnande bud
12/5 18:37:44
5
1.500 kr
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger ekdahl komposition olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Inger Ekdahl
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1041
Inger Ekdahl
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, Inger Ekdahl (1922-2014), Komposition, 41x33
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/4 15:48:45 | 1 | 700 kr |
| 28/4 18:37:59 | 2 | 800 kr |
| 2/5 18:41:31 | 3 | 900 kr |
| 12/5 18:30:55 | 4 | 1.200 kr |
| 12/5 18:31:33 | 5 | 1.100 kr |
| 12/5 18:31:48 | 5 | 1.300 kr |
| 12/5 18:33:25 | 4 | Vinnande bud |
| 12/5 18:37:44 | 5 | 1.500 kr |
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger ekdahl komposition olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



